خواص گردو با عسل | خواص مغز گردو با عسل

عسل و مغز گردو چربی خون را کاهش می دهند عسل و میوه های مغزداری مانند گردو موجب پایین آمدن کلسترول خون می شوند. اشخاصی که قصد دارند کلسترول خود را کاهش بدهند باید عسل و مغز گردو را هم به میوه ها و سبزی های رژیمی خود اضافه نمایند.

تحقیقات نشان می دهد که عسل حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان می باشد و مثل اسفناج ، سیب ، پرتقال و توت فرنگی می تواند با رادیکال های آزاد تولید شده در بدن که به سلول ها آسیب می رساند، مبارزه کند.

در یک تحقیق ، ۲۵مرد ۱۸تا ۶۸ساله در مدت پنج هفته مورد آزمایش قرار گرفتند و در این زمان هر کدام از آنها روزانه چهارقاشق غذاخوری عسل که در یک لیوان آب حل شده بود، مصرف می کردند.

خواص گردو با عسل | خواص مغز گردو با عسل

خواص گردو با عسل

پس از پایان پنج هفته مشخص شد که سطح آنتی اکسیدان ها در خون این اشخاص  نسبت به پیش بالاتر رفته و میزان کلسترول خون آنها کاهش یافته است.در مطالعه دیگری هم مشخص شده است که مصرف میوه های مغزدار مثل گردو با این که خودشان حاوی چربی می باشند، ولی چون چربی آنها از گونه چربی غیراشباع می باشد ، موجب کم شدن درصد کلسترول بد یا LDLشده است و در نتیجه ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد هم عسل ، هم بادام و گردو و… تنها در صورتی که به اندازه کنترل شده و به همراه بقیه میوه ها و سبزی های مصرف شوند تاثیرگذار خواهند بود.